Web Tasarım

Bir işletmeniz var peki ürün yada hizmetinizi daha fazla müşterilerinize ulaştırabiliyor musunuz?

Web Tasarım nedir? gibi bilgiler yazıp web tasarımın tarihçesini anlatıp sizi boğmak istemiyoruz. Yalnız vereceğimiz bilgiler doğrultusunda çalışmak istediğiniz web tasarım ajansını doğru bir şekilde seçmenize ve web tasarım fiyatları konusunda sizleri elimizden geldiğince aydınlatmaya çalışacağız.

Web Tasarım Hizmeti Almadan Önce;

İşinizi kurdunuz, ürün yada hizmetlerinizde tamam ve işinizi, markanızı insanlara duyurmaya karar verip bir web tasarım firması aramaya kalktınız. Buraya kadar herşey normal ama bilmeniz gereken en önemli şey sizin kendi hazırlığınız. Şöyleki nasıl işletmenizde ürünlerinizi bir rafa diziyorsanız yada hizmetlerinizi müşterilerinize doğru bir şekilde anlatıyorsanız web siteniz içinde bu özeni göstermeniz gerekmektedir.

Web tasarım hizmeti almadan önce sizinde web tasarım şirketine dair sorumluluklarınız mevcuttur. Siz web tasarım şirketine giderken elinizde mutlaka hazırlamış olduğunuz ürün yada hizmetlerinizin görseli, açıklamaları, logonuz, iletişim vb gibi web sitenizde olmasını istediğiniz materyalleri hazırlamış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde web tasarım şirketine milyon dolarda verseniz sizin aklınızdaki tasarımı yapamayacaktır.

Kısaca söylemek gerekirse web tasarımı yaptıracağınız kişi yada firmaya sen kafana göre yap, internetten bul materyalleri demek yeterli olmayacaktır ve emin olun iş süreci uzayacak, size sunum yapılacak beğenmeyeceksiniz ve sonunda kişi yada firma ile kötü olacaksınız. Ama burdaki kabahatli sizsiniz. Kimse işinizi sizden daha iyi bilemez.

Web Tasarım Fiyatları;

Web Tasarım fiyatları her ajansda, her freelancer çalışanlarda farklıdır. Burdaki en önemli unsur, emek / zaman / fiyat unsurudur. Örnek vermek gerekirse; Siz 500 - 1000 TL ücrete 1 ay gece gündüz çalışmak ister misiniz? Eminiz istemezsiniz. Çünkü sürümden kazanma gibi bir şansımız yoktur.

Ama ben daha önce düşük ücret ile web sitesi kurdurdum dediğinizi duyar gibiyiz. Haklısınız düşük bir bütçe ile web sitesi yaptırmış olabilirsiniz ama unutmayın her zaman bir işi daha ucuza yapacak birileri vardır. Peki web sitenizin kullanım rahatlığı, arama motorları ile uyumluluğu, yazılım performansı nasıldı? Bunları kullanıcı olduğunuz için anlamayabilirsiniz ama soruyorum size hiç web sitem google'de görünmüyor dediniz mi? yada Web sitem neden yavaş sorusunu sordunuz mu? İşte tüm bu sorularınızın cevabı düşük maliyet ile yaptırmış olduğunuz ve yazılımcının fazla emek göstermediğinin biran önce teslim ediyim bitsin yaklaşımıyla oluşan problemlerdir.

Freelancer çalıştığımız dönemlerde daha sonrasında, B2 Medya İşyeri ünvanımız ile bizde düşük meblağalara web site tasarımları yaptık fakat kalitemizden ödün vermedik evet işçilik günü olarak az çalıştık, hazır alt yapılar kullandık ama "Her müşteri başka bir müşteri getirir" inancına sahip olduğumuz için hiçbir zaman baştan savma işler yapmayıp, elimizdeki kaynakları maximum düzeyde kullanarak güzel projelere adımızı yazdık. En güzeli ise o müşterilerimiz ile halen daha çalışıyor olmamız ve kulaktan kulağa reklamlarımızı yapıyor olmaları. Buda bizim doğru yolda olduğumuzu daha bir benimsetip işimize tüm benliğimizle odaklanmamızı sağlıyor.

Özetlemek gerekirse; bir web tasarım fiyatı alırken emek / zaman / fiyat politikasını unutmayın.

Biz Size Nasıl Fayda Sağlarız?

Bizimle çalışmaya karar verdiyseniz;

İlk olarak ne istediğinizi bize detaylıca yazılı olarak anlatmanız gerekmektedir. Söz uçar yazı kalır.

Web sitenizde olmasını istediğiniz içerik vb dökümleri hazırlamış olmanız gerekiyor, bunları hazırlayamıyorsanız bizden destek alabilirsiniz.

Herşey tamam ise, projeye başlanır ve bizim size sunacağımız alan adı üzerinden çalışmayı takip etmeniz için bir link verilir ve yaptığımız çalışmaları anlık olarak sizin takip etmeniz sağlanır.

İş ne kadar basit olursa olsun mutlaka responsive yani mobil cihazlar ile uyumlu olarak web sitenizi kodlarız. Nihayetinde web sitesi sizin olabilir ama referans olarak insanlara bizde sunum yapacağız ve portföyümüzde ismimizi kirletecek bir iş olmasını istemeyiz.

Anahtar kelimeleriniz verildiği takdirde bu anahtar kelimeleriniz doğrultusunda web siteniz tasarlanırken gerekli dağılımlar yapılarak arama motorlarında yükselmeniz için gerekli site optimizasyonu bitirilmiş olur. Yarın bir gün bir seo çalışması yaptıracak olduğunuz takdirde site içi kodsal boyutta bir optimizasyon yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Admin paneli sayesinde web sitenizin tam kontrolu sizin elinizde olacaktır. Sınırsız sayfa içerik vb aksiyonlar ekleyebilirsiniz.

Sitenizde en güncel teknolojiler kullanılarak, web tasarımınızda maximum performans elde edilir.

Tüm herşey bittikten sonra sizinle görüşülür ve alan adınıza kurulum işlemi gerçekleştirilir.